Tam On Yıldır Sosyal Arenada...

Tam On Yıldır Sosyal Arenada...
Tam on yıldır sosyal arenada onlarca değişik formatlardaki web sayfalarında yazıp çiziyor, eş dost okur arkadaşlarla sohbet ve muabbet içindeyiz. Bir çok yazar arkadaşım kendi kitaplarını yayınladı...
Ben'de de kırk yıllık birikim var ama kitap yazmak için sürecin henüz tamamlandığını söyleyemem. Son yıllarda misyonluğunu üstlendiğimiz konularda'ki gelişmeler hayret verici şekilde değişkenlik gösteriyor. Bazen kendimi "Vatanım Sensin"deki albay Cevdet gibi hissediyorum!
Aynı günde yaşadığımız dört mevsim gibi değişken insan profilleri; yaşam şartlarından kaynaklanan gelişim eksikliği ve seviye düşüklüğü, Aynı dili konuşuyormuş görünüp diyalog kuramama sıkıntıları bölgesel olarak farklılıklar göstersede genelde sorun hep aynı iletişim sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Zaman zaman bölge mülkiamirlerinin yapmış olduğu toplantı ve paneller gelişim üzerine yerleşik düzende yaşayanlar için iyi bir fırsat olsa da tüm bu uğraşmalar düşünme yetisini kaybetmiş sabit fikirli insanların diğer insanlar üzerindeki etkileri nedeni ile sonuçsuz kalmaktadır.
Bazı bölgelerde farklılık yaratmak için insanlar örnek çalışmalar yaparak elini taşın altına koyduğu görülmektedir.
Tabuları yıkmaya çalışan ve yaşadıkları bölgeye katmadeğer kazandırmaya çalışan bu insanların sevenleri olduğu gibi gizliden gizliye menfaatlerine ters geldiğini düşünen insanların düşmanlığıda söz konusudur!
Kitap yazmak için mücadeleyi sonlandırmak ve sonuçlarını ortaya koymak gerekir diye düşünüyorum. Bu senaryoda iyiler ve kötüler hak ettiğini almalıdır. Yani sezarın hakkını sezara vererek noktayı koymak gerekir.
Yaşadığımız her anın kayıt altına alındığını unutmamak gerekir!