MAZBATANIN ANLAMI!

MAZBATANIN ANLAMI!

Seçilmiş, Mazbataya sahip olan kişinin iş ahlakı ve hizmet anlayışı; yola çıktığı siyasi partinin hizmet anlayışından farklı bir yolda seyredemez!

 

Hiç kimse fırsatçılık yaparak, halkın umut bağladığı bir siyasi partiden aday olup seçildikten sonra kendi çıkarlarını ön planda tutamaz!

 

İnsanların gönül verdiği siyasi partiler ve onların uzantıları; kendilerine güvenen halkın umutlarının, bir başka il, ilçe ve taşrada hayâsız birileri tarafından yıkılmasına ve partilerinin itibarsızlaştırılmasına göz yumamaz!

 

 

Hiçbir siyasi parti, bölgesinde sayısal üstünlük sağlamak ve siyasi şov yapmak için oy potansiyeli var diye her ne olursa olsun liyakatsiz insanların seçilmesine, orada yaşayan ve partisine umut bağlayan seçmeninin aldatılmasına müsaade edemez!  

 

Kişilerin tabi olduğu siyasi partinin gücünü arkasına alıp, insanlara korku ve baskı uygulayarak kişisel menfaat peşinde koşma özgürlüğü yoktur. Tam aksine tabi olduğu siyasi partiye katma değer kazandırmak için toplumsal birlikteliğe, anlayışa ve hoş görüye sahip olmalı ve güven vermelidir. Seçilmeden önce halkın karşısında pembe tablo çizen ressamlar ( Başkanlar) seçildikten sonra kara tablo sunarak haklı çıkmaya,  mazeret üretmeye başlamışlar ise bilin’ki orada yolunda normal gitmeyen bir şeyler var! Ak gt kara gt ortaya çıkmış ait olmadığı bir partiden seçilmiş olmaları cin fikirli insanların umduğunu bulamaması anlamına geldiğinin göstergesidir.

  

Hiçbir fikri olmayan insanların hava olsun diye adını listelere yazdırması, sıradan insan olmayı hazmedemeyip kariyer hırsızlığına kalkışmaları ne kadar cahil ve cehalet içinde olduklarının bir göstergesidir. Yarın ilk işlerinde cehaletlerini öne sürerek sorumluluktan kaçmayacaklarının garantisini kim verebilir?  Hoş başkanından ayakçısına kim yaptığı işin önemini, haysiyetini biliyor ki?

Yeteneklerinin sınırlı olduğunu bilen insanlar boyundan büyük işlere kalkmamayı öğrenmeliler… Çünkü insanların geleceğini, umutlarını çalmanın büyük bir vebali vardır.

M.Talip Girgin